Optymalizacja stron internetowych, czyli SEO dla webmasterów i poczatkujących - pozycjonowanie stron w Google ••• Eurobrand

Chcesz szybciej osiągnąć wysoką pozycję w Google?Optymalizacja stron www

Dokonana przez Państwa wstępna optymalizacja strony wg poniższych wskazówek spowoduje, że jeszcze szybciej będziemy mogli wypozycjonować Waszą stronę!
Wprowadzenie tych zmian może również wpłynąć na obniżenie ceny usługi.

  1. Poprawny kod html – czyli zgodny z normami W3C – do jednych z najczęstszych błędów należy błędne domykanie lub powtarzanie kluczowych tagów (html, head, title, body); do weryfikacji poprawności kodu służą takie strony jak validator.w3.org.
  2. Unikalna treść zarówno w charakterze lokalnym (każda podstrona inna) jak i globalnym (a więc nie można znaleźć w Google innej strony o tej samej treści) podnoszą wartość merytoryczną strony. Dotyczy również tytułów podstron.
  3. Słowa kluczowe w treści strony – w sposób naturalny, nie nachalny
  4. Treść jako tekst w html (bez względu na to, czy zawiera ona słowa kluczowe) jest o wiele bardziej przyjazna Google'owi niż treść umieszczona w grafice czy animacji flash – jeśli to ostatnie rozwiązanie jest konieczne, to w programie do tworzenia animacji należy zdefiniować napisy jako teksty.
  5. Obrazki w <img>, a nie w stylach.
  6. Arkusze stylów i skrypty JS powinny znajdować się w zewnętrznych plikach.
  7. Przyjazne adresy i linki dla wyszukiwarki - czyli linki bezpośrednie (a nie np. za pośrednictwem JavaScript czy flasha) między stroną główną a wszystkimi podstronami (oraz z zewnętrznych stron) umieszczone w postaci tagu A, natomiast adresy podstron krótkie i zawierają słowa kluczowe.
  8. Adresy podstron umożliwiające śledzenie ruchu w serwisie (w tym konwersji).
  9. Responsywność
  10. Szybkość

Jeśli chcą Państwo poznać pełną listę wskazówek umożliwiających samodzielne wypozycjonowanie strony, polecamy naszą listę kontrolną.